כניסה

מד"ר באוניברסיטה לתואר ראשון בהסבת אקדמאים בסיעוד (.B.S.N)

|

אחרי הרבה מאוד שנים של למידה, מחקר והוראה אקדמית, קיבלה ד"ר שמרית פלד את המשרה הנחשקת ביותר בתחום כמרצה לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. שמרית מספרת שלמרות כל זאת היא חשה חוסר סיפוק אישי:

"הבחירה במקצוע הסיעוד היא הבחירה להשפיע במימד האנושי החי הקרוב, הגופני והנפשי, השפעה שהיא לעתים רבות רחוקה מעין ציבורית ולעתים נראית רק בין האחות לבין המטופלת."


Shimrit.jpg

למה בחרתי ללמוד באקדמית?


עזרה הדדית ותרומה לקהילה

“האקדמית תל־אביב-יפו התאימה מאד לדברים שאני מאמינה בהם. זוהי מכללה שבראש ובראשונה מעמידה במרכז את הנושא של התרומה לחברה ולקהילה. כשמה כן היא, בלב יפו, כסמל למעורבות תרבותית לאומית דתית.”

“ללמוד באקדמית זה לא רק לדבר על שוויון או על שלום, אלא ללמוד יחד, לצמוח יחד, לפרגן זה לזה, ללמוד את השונה ממך ולהכיר אותו ובו. רק פה באקדמית, לאחר שביליתי באוניברסיטאות בארץ עשרים וחמש שנה, למדתי שסטודנטים עוזרים זה לזה בלי להניד עפעף. דווקא במקום הרב תרבותי המגוון כל כך זה מובן מאליו. האלמנט של התחרותיות החריפה שהאקדמיה בעיני לוקה בו, ואם מותר לומר תפיסת מגדל השן כמעט לא קיימים פה. לא הייתי עדה פה לאפליה משום סוג. מעולם לא חשתי איום, התנשאות, אפליה מגדרית או גילאית על גופי פה. זה מקום של עזרה הדדית. וכך גם האווירה הנושבת מהטיפול הכל כך מסור לסטודנטים מצד המכללה בפן האישי האנושי בשנים כה מאתגרות.”


למידה מקצועית ואנושית

“הלמידה באקדמית מקצועית ומעבר למקצועיות גם ובעיקר – אנושית. למידה ממורים ולצד חברים שהם בני אדם נפלאים ומגוונים כל כך! איזו חוויה חברתית לימודית יוצאת דופן. זכיתי אישית לגור במעונות האקדמית, להנות מהרוגע הזה של קבלה הדדית בשפות שונות, כאן נשמע המואזין ובית הכנסת והכנסיות גם יחד משוחחים ועונים זה לזה. המכללה היא אי של שפיות בעיני.

אני נפרדת מהמקום הזה בהערכה ואהבה ובתודה על תקופת למידה נפלאה.”


מהי תכנית הסבת אקדמאים לתואר ראשון בסיעוד (.B.S.N)?

מסלול מיוחד ומקוצר בסיעוד לבעלי תואר ראשון, הנמשך שנתיים וחצי בלבד וכולל למידה תאורטית והתנסות מעשית באשפוז ובקהילה. לימודי סיעוד במסלול זה מבוססים על תכנית הלימודים המחייבת של משרד הבריאות ותכנית הלימודים לתואר בוגר בסיעוד. בוגרי התכנית יעמדו לבחינת רישום ממשלתית לתואר אח/ות מוסמכ/ת. התכנית מעניקה תואר ראשון בסיעוד.


סמסטר אביב
בעקבות הביקוש ההרשמה להסבת אקדמאים לתואר ראשון בסיעוד לסמסטר אביב (פברואר) נפתחה.
לפרטים: 6086*.