כניסה

רישום לסדנה "מיומנויות הוראה"

15/03/2017 09:00 - | כיתה 112 בבניין ווסטון.

הסדנה תועבר ע"י נציג/ה של חב' פסיפס.

 

רקע כללי

המאה ה- 21 מביאה שינוי תפיסתי. המרצה כבר איננו בעל הידע הבלעדי ולמעשה אנו יכולים לאתר כל פריט מידע וידע שרק נחפוץ בו (גוגל). שינוי תפיסתי זה הופך במידה מסוימת את המרצה לכזה האמור לתווך את הידע, לעודד יצירתיות וחשיבה מסדר גבוה, לעורר סקרנות.

 

נוסף על כך, הנחיה טובה ונכונה יכולה לקחת את הנושא המשעמם ביותר ולהפוך אותו למרתק וסוחף כך שישאיר את חותמו על השומעים. אם נוסיף לאיכות ההנחיה את כל הגורמים המסייעים לפרזנטציה איכותית כדוגמת שפת גוף, טון הדיבור, איכות המצגת, תוכן המצגת, מסרים גלויים וסמויים, שימוש בהומור, פנייה קבוצתית ופנייה אישית, דיאלוג אפקטיבי ועוד, נקבל את אותה הרצאה שתשאיר את הקהל במצב ערות ואפילו קליטה...

 

תכנים מרכזיים:

  • עמידה מול קהל: עבודה בשיטת "תיק במה" המרכזת את התפיסות המרכזיות בעמידה מול קהל הסטודנטים, בדרך להרצאה מסקרנת ומעוררת עניין.
  • התבוננות והקשבה: הקשבה בזמן העברת הרצאה תוך שימוש בכלי "התבוננות מודעת" המסייע בהנחיית ההרצאות תוך חיבור מדויק יותר לקבוצת היעד.
  • דיאלוג מול מונולוג: בחינת היכולת שלנו להפוך כל הרצאה לדיאלוג תוך שימוש בשאלות ככלי מעורר עניין ולמידה.
  • שאילת שאלות, שיתוף ושלב ההתנגדות: כיצד לשלב את הקהל ולהפוך את ההרצאה לדיאלוג ושיח ולא רק מונולוג וכיצד לזהות ולהגיב להתנגדויות ואי הסכמות.

דינמיקה קבוצתית: נבחן את איזורי הנוחות שלנו, את האווירה הנוצרת במהלך הרצאה ואת ההתנגדויות שבדרך.