כניסה

הכנס החברתי למניעת אובדנות

10/09/2019 08:30 - 10/09/2019 14:00 | האקדמית תל-אביב-יפו

יום שלישי 10.9.19 הוא היום הבינלאומי למניעת התאבדות. מדינות רבות מציינות ביום זה את הפעילויות השונות למניעת ההתאבדות לצד הגברת המודעות למצוקה נפשית והפנייה לסיוע מקצועי.


תנועת מש"ה- מילים שעושות הבדל, התנועה לאמפתיה וחום אנושי, חרטה על דגלה מניעת התאבדות קהילתית. כלומר חיזוק היכולת של הקהילות השונות בחברתנו לזהות מצוקות נפשיות, לאפשר הקשבה אמפתית, להושיט יד, להביא חום אנושי לסיוע ולהפנות לעזרה מקצועית ובכך להביא לצמצום התאבדויות. תנועת מש"ה הוקמה בפברואר 2017  על ידי גל נסים- עמנואל לזכרו של אחיה, מושיק (משה נסים ז"ל) שהתאבד בשנת 2015. 

תנועת מש"ה, אומצה בחום, על ידי המכללה האקדמית תל אביב-יפו, (אשר שמה בראש מעייניה מזה 25 שנים את המעורבות בקהילה ופעילה מזה עשור בקידום המחקר בנושא ההתאבדות ומניעתה), ורואה בחברי העמותה שותפים לשינוי החברתי ביחס לנושא ההתאבדות, ובכח של חבריה לאפשר הנגשה של נושא רגיש זה לציבור.


ביום הבינלאומי למניעת ההתאבדות, המכללה האקדמית של ת"א יפו ותנועת מש"ה יקיימו כנס חברתי "קהילה מצילה חיים" בנושא מניעת התאבדות. זהו הכנס החברתי הראשון מסוגו בישראל שתכליתו להרחיב את אחריות הציבור במניעת אובדנות, להכשיר "מושות" ולהקים מערך תמיכה מעשי לטיפול, תמיכה והדרכה במצבי קצה אובדניים.


בישראל כ-600 בני אדם מתאבדים מדי שנה, ומתבצעים כ-10 אלף ניסיונות אובדניים. המחקר קובע חד משמעית שרוב התאבדויות ניתנות למניעה. 


לאתר הכנס

http://www.moshe-org.co.il/